مصارف دوده صنعتی

دوده صنعتی (Carbon Black) بنا به ترکیب شیمیائی، خواص رنگ‌دهی، اندازه ذرات و خواص کلوئیدی آن در صنایع مختلف مخصوصا صنعت لاستیک به طور گسترده و وسیع کاربرد دارد. حدود 25 تا 30 درصد وزن لاستیک را کربن تشکیل می‌دهد. بیشترین استفاده کربن پس از صنعت لاستیک سازی در صنایع ساخت قطعات لاستیکی خود رو، مستریچ، جوهرسازی و رنگ می‌باشد.کربن بلاک اغلب در پلاستیک و تولیدات وابسته به آن جهت رنگ بخشیدن، محافظت در مقابل حرارت، محافظت در مقابل فساد ناشی از تشعشعات ماوراء بنفش، خصوصیات الکتریکی و همچنین خاصیت استحکام بخشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.. در حال حاضر شرکت دوده صنعتی پارس تامین کننده دوده صنعتی بیش از 200 تولید کننده داخلی و خارجی در صنایع تایر خودرو، تیوپ، کفش، کابل، لوله، باطری، رنگ، کف‌پوش، تسمه نقاله و … می‌باشد.

پوشش با کارایی بالا

کربن سیاه جت برای پوشش ها، محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش و رسانایی پوشش ها را فراهم می کند.

آبیاری کشاورزی، فیلم های مالچ و پوشش های گلخانه ای

کربن سیاه از طریق مدیریت آب برای آبیاری، حفظ و محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش، کشاورزی کارآمدتر و بهتر را امکان پذیر می کند.

تونر و جوهر چاپ

کربن سیاه رنگدانه ای را ایجاد می کند که رنگ و ته رنگ را در کاربردهای مختلف جوهر افزایش می دهد

کالاهای لاستیکی

شیلنگ، تسمه، واشر

کربن سیاه برای افزایش خواص مکانیکی، ضد لرزش و رسانایی کالاهای لاستیکی استفاده می شود

سیم و کابل

کربن سیاه با ایجاد عایق فوق العاده صاف و رسانا، محافظ رسانا و مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش، طول عمر و کارایی کابل را افزایش می دهد.

متعلقات خودرو

کربن سیاه کم PAH محافظت عالی در برابر اشعه ماوراء بنفش را برای اجزای داخلی خودرو که برای تماس با پوست طراحی شده اند (فرمان، تعویض دنده، تکیه گاه بازو و غیره) فراهم می کند.

لوله

کربن سیاه از لوله ها در برابر تخریب مکانیکی ناشی از اشعه مضر UV محافظت می کند.

پلاستیک

کربن سیاه رنگ، محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش و رسانایی – محافظ کابل برق یا اتلاف الکترواستاتیک – را برای پلاستیک ها فراهم می کند.

لاستیک ماشین

کربن سیاه برای بهبود پردازش، استحکام و دوام مهم برای تولید تایر و عملکرد تایر (به ویژه ایمنی)، افزایش عمر تایر و مصرف سوخت استفاده می شود.

باطری

کربن سیاه رسانایی الکتروشیمیایی و ویژگی‌های شارژ را در باتری‌های اسید سرب، استاپ استارت مدرن، و باتری‌های هیبریدی بهبود می‌بخشد – کارایی کلی باتری را بهبود می‌بخشد.

ظروف تماس با غذا

گریدهای کربن سیاه خاص با الزامات خلوص دقیق برای بسیاری از کاربردهای پلاستیکی صنعتی یا مصرفی تنظیم شده مطابقت دارند.